DANCEFLOOR

Oddaje w wasze ręce DANCEFLOOR#3 z tęczową okładką ponieważ czerwiec to Miesiąc Dumy społeczności LGBTQ+. W najnowszym numerze znajdziecie bardzo różne głosy, które łączy wspólny mianownik – feminizm. Feminizm, który jest żywą materią z wieloma obliczami. Jeśli miałbym się pokusić o skrótową prezentację tych głosów, to znajdziecie w nim feminizm somatyczny Renaty Piotrowskiej-Auffret. Feminizm Weroniki Szczawińskiej, który stawiana odpowiedzialność i podział władzy. Siostrzeński feminizm Wery i Patki. Feminizm miłości Małgorzaty Przyszłość. Czarny feminizm Glendy Dickerson. Mindset: feminizm, autorstwa Ifeomy A. Ukwuomy. Feminizm nieusłyszanych herstorii Pameli Leończyk. Internacjonalny feminizm Karoliny Micuły. Performatywny feminizm w wykonaniu Czarnych Szmat. Feminizm ciała FEMENu i feminizm bez spiny SIKSY. Parafrazując Renatę Piotrowską-Auffret, taki jest ich feminizm. A wasz?

Cały magazyn w formacie .pdf do pobrania tutaj>>DANCEFLOOR#3_Lato2022


W drugim numerze DANCEFLOOR#2 (Wiosna 2022), znajdziecie wypowiedzi osób zajmujących się sztukami performatywnymi, o ich rozumieniu granicy i o tym jak się zmagają z tematem wojny i kryzysu humanitarnego na polskich granicach nie tylko artystycznie, ale też życiowo. Większość z tych wypowiedzi to głosy intymne, osobiste, z których możemy wyczytać smutek, bezradność, rozpacz, ale i troskę oraz nadzieję. W obliczu trudności, jaka pojawia się wraz z pytaniem o sens i rolę sztuki gdy bombardowane są miasta a ludzie umierają na ulicach i w lasach, głosy te wydają mi się szczególnie ważne i potrzebne.

Drugi numer magazynu jest bogatszy o kilka stron a w jego sercu jest dwustronicowy tekst Dimy Levytskyiego o wojnie w Ukrainie. Ponadto, w każdym artykule znajdziecie aktywne linki do biogramów osób piszących i/lub do odnośników pojawiających się w tekstach (linki są pod-kreślone i wystarczy najechać na nie myszką i kliknąć. Jeżeli chcecie wesprzeć magazyn, to tym razem wpłacajcie kasę na konta organizacji wspierających uchodźców i uchodźczynie. listę organzacji znajdziecie np. tutaj: https://ukraina.grupagranica.pl/donate. Dobrej lektury!

Cały magazyn w formacie .pdf do pobrania tutaj >>> DANCEFLOOR_Nr2_wiosna2022


Oddaję w wasze ręce pierwszy ever online numer mikro magazynu sztuk performatywnych DANCEFLOOR#1 / Nowy Rok 2022.

W magazynie będzie szeroko o sztukach performatywnych, o ich poszerzaniu, queerowaniu i przekraczaniu, a wszystko w kontekstach społeczno-politycznych. Będzie o polityce w działaniach performatywnych i o performatyce działań politycznych. Wszystko się łączy i przeplata. Razem z zaproszonymi osobami, będziemy próbować rozpoznawać i identyfikować te odcienie, wspólne pola, centra i marginesy.

Od dawna chciałem czytać fajny graficznie magazyn o sztukach performatywnych i polityce, w którym tekst będzie skondensowany i treściwy. A że nie ma takiego, to zrobiłem swój. Miłej lektury!

Pierwszy numer w całości poświęcony jest choreografii społecznej:                                                 Z Ramoną Nagabczyńską, Kasią Stefanowicz i Tatianą Cholewą rozmawiam o ich rozumieniu choreografii społecznej. Bożna Wydrowska pisze o niej w kontekście kultury ballroom. Anka Herbut dzieli się fragmentem tekstu z projektu “Brave Spaces”, Bazhena Shamovich opowiada o performatyce oporu w Białorusi a Zuza Hertzberg opisuje swój perofrmance “Dąbrowszczacy – Wyklęci wśród wyklętych”. Wielkie serce dla was za wsparcie pierwszego numeru DANCEFLOOR <3

Cały magazyn w formacie .pdf do pobrania tutaj >>> DANCEFLOOR#1_NowyRok2022